Okulary korekcyjne damskie – jak znaleźć idealny model?

Wybór odpowiednich okularów korekcyjnych często sprawia nie lada problem. Zastanawiamy się nad kształtem, kolorem i aktualnymi trendami, szczególnie gdy chodzi o zakup u kobiet. Okulary korekcyjne damskie powinny służyć nam na lata, dlatego polecamy podjąć decyzję rozważnie. W niniejszym artykule doradzimy, jak to zrobić. 

Okulary korekcyjne damskie – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

W wyborze okularów korekcyjnych damskich pomoże kilka istotnych kwestii. Pierwszą z nich jest użyteczność. Musimy zastanowić się do czego będą nam służyć zamontowane w okularach soczewki. To bardzo istotne, ponieważ inne parametry będą miały okulary do pracy na komputerze, inne okulary na co dzień, a jeszcze inne przeznaczone na wyjście z domu.

Kolejny aspekt to dopasowanie wielkości i oprawek do twarzy. Bardzo ważne jest, aby oprawka okularów korekcyjnych damskich wygodnie leżała na nosie, nie odstawała i nie tworzyła żadnych szczelin. Nie powinna także przylegać do policzków, ponieważ podczas rozmawiania i uśmiechu może się przemieszczać. Dodatkowo u kobiet sprawia wówczas, że makijaż w tych miejscach będzie się ścierał.

Wygodne okulary korekcyjne damskie

Każdej kobiecie zależy na wyborze pięknych okularów. Oprócz ich wyglądu, ważne jest, aby pasowały także do stylu i osobowości. Co więcej, okulary korekcyjne damskie stają się niezbędnym elementem każdej stylizacji na co dzień, dlatego ważne jest, aby były bardzo wygodne.

Z pewnością w każdym salonie optycznym, naszą uwagę przykują najmodniejsze modele okularów danego sezonu. Warto wziąć je pod uwagę, jednak najważniejszym aspektem przy ich doborze powinien być nasz indywidualny kształt twarzy. Dobrze dobrane oprawki nie tylko pozwolą na ukrycie mankamentów, ale także zapewnią niezbędny komfort noszenia.

Wśród typowych kształtów twarzy wyróżniamy:

  • Twarz owalną – to najłatwiejszy kształt twarzy do doboru okularów, ponieważ jest uważany za najbardziej pożądany i proporcjonalny. W tym przypadku zaleca się dobór oprawek, które będą zbliżone do wielkości naszej twarzy.
  • Twarz okrągłą – ma zbliżone wymiary zarówno w pionie, jak i w poziomie. Aby optycznie wydłużyć twarz, zaleca się dobór oprawek prostokątnych lub w typie kociego oka.
  • Twarz podłużną – jest nieco podłużna, dlatego przy tym kształcie twarzy najlepiej sprawdzą się oprawki posiadające wąski mostek.
  • Twarz trójkątną – tu sprawdzą się okulary korekcyjne damskie, które wizualnie poszerzą górną część twarzy, np. kształt koci albo aviator.
  • Twarz prostokątną – kobietom o takim kształcie twarzy zaleca się kształt oprawek, który ją wydłuży, np. okulary owalne, pilotki lub kocie.

Okulary korekcyjne damskie – najmodniejsze propozycje

Obecnie wybór okularów korekcyjnych jest naprawdę duży, dlatego czasami trudno podjąć decyzję. Najpopularniejszymi modelami w przyszłych sezonach będą:

  • Aviatory sportowe – najmodniejsze będą okulary w grubej oprawie, szczególnie te oversizowe. Na wybiegach królowały szczególnie modele flat top z większymi soczewkami w klimacie retro.
  • Okulary owalne – elipsoidalne kształty oprawek to prawdziwy must have w tym roku. Sprawiają, że cała stylizacja nabiera szyku i wygląda naprawdę modnie.
  • Okulary korekcyjne damskie bez oprawek – to sztandarowa propozycja tego sezonu od wielu znanych marek. Oprócz tego, że są niezwykle modne, tego typu okulary nadają twarzy świeżości i sprawiają, że rysy wyglądają o wiele delikatniej.
  • Okulary kontrastowe – mogą wydawać się nieco infantylne przez swoje intensywne barwy i niekonwencjonalne kształty, ale to prawdziwy hit sezonu! Dla odważnych fanów mody i oryginalnych stylizacji sprawdzą się doskonale.

To tylko niektóre z propozycji modnych okularów – wybór jest jednak ogromny! Każdy z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla własnego stylu i kształtu twarzy. Pamiętaj, że okulary korekcyjne damskie to przede wszystkim niezbędna pomoc w poprawnym widzeniu i oprócz modnych kształtów, należy się kierować komfortem użytkowania. 

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *