Program do fakturowania – jaki wybrać rozpoczynając prowadzenie działalności?

Program do fakturowania – jaki wybrać rozpoczynając prowadzenie działalności?

Rozpoczęcie działalności gospodarczej często jest bardzo stresującym wydarzeniem. Zdarza się jednak, że przyszły przedsiębiorca nie obawia się o powodzenie swojego przedsięwzięcia, ale martwi się wszystkimi formalnościami, które musi dopełnić. Podejmowanie decyzji w momencie dużego stresu nie zawsze jest racjonalne, zwłaszcza jeśli nie ma się doświadczenia.

Czym kierować się wybierając program do fakturowania?

Na początku swojej drogi jako przedsiębiorca ma się ograniczony budżet, szczególnie że przez pierwsze miesiące przychody nie będą zbyt wysokie. Dlatego cena, gdy chodzi o Program do fakturowania może być kluczowa. Co więcej, jeśli z profilu działalności będzie wiadomo, że faktury będą wystawiane sporadycznie, można odsunąć nieco ten wydatek w czasie. Na początkowym etapie można korzystać z faktur wypisywanych ręcznie lub skorzystać z darmowych edytorów – obniży to początkowe koszty.

Na jakie dodatkowe funkcje można zwrócić uwagę?

Gdy jednak decydujemy się na profesjonalny program do fakturowania dla naszego przedsiębiorstwa warto zwrócić uwagę, aby poza funkcją wystawiania faktur miał również inne dodatkowe możliwości. Przede wszystkim aby samodzielnie kontrolował numerację dokumentów, pozwalał na wstawianie innych dokumentów przedsiębiorstwa czy nawet tworzył książkę kontrahentów. Dobrym rozwiązaniem jest również program do fakturowania, który samodzielnie pobiera dane przedsiębiorcy z rejestru centralnego – nigdy nie pomylimy się wtedy przy nazwie kontrahenta.

Dlaczego lepiej wybrać program do fakturowania oferujący możliwość dokupienia kolejnych modułów?

Idealnym rozwiązaniem są programy, które podzielone są na niezależne od siebie moduły. Gdy zajdzie potrzeba prowadzenia księgowości w formie rozszerzonej nie trzeba będzie kupować nowego programu, a jedynie rozszerzyć już używany. Dlatego warto rozważyć zakup właśnie takiego oprogramowania. Pozwala ono na prowadzenie ewidencji sprzedaż, kosztów czy nawet na zarządzanie gospodarką magazynową.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *