Złote monety

Złote monety

Złote monety kolekcjonerskie oraz bulionowe stanowią doskonalą i szybko zbywalną lokatę nadwyżek finansowych. Monety z cennego kruszcu można zarówno kupić, jak i sprzedać bez rozbudowanych formalności w prawie każdym, większym mieście.

Złoto, czyli bogactwo

Złoto to szlachetny kruszec, który od zawsze jest utożsamiany z zamożnością. Złoto, już od drugiego tysiąclecia przed naszą erą, uchodzi także, za rzecz, która nie traci na wartości. Dziej się tak z uwagi na fakt, że złoto nie utlenia się i nie niszczeje z czasem. Wręcz przeciwnie, wraz z upływem czasu nabiera wartości numizmatycznej w wypadku monet, czy artystycznej w przypadku biżuterii.

Złote monety czy sztabki?

W dzisiejszych czasach zgromadzony majątek można ulokować w złoto fizyczne w postaci sztabek lub monet bulionowych, złoto tzw. papierowe w postaci poręczenia oraz w akacje spółek wydobywających kruszec. Najbardziej dostępne i jednocześnie praktyczne wydaje się lokowanie kapitału w monety bulionowe. Wartość monet, niezależnie od formy i estetyki, jest uwarunkowana od faktycznej wagi oraz aktualnej ceny na giełdzie metali szlachetnych.

Zbywanie monet jest łatwiejsze

Obecna sytuacja geopolityczna, inflacja oraz wojna wywołana przez Rosję, odpowiadają za dynamikę na rynku cen złota, a jednocześnie są sygnałem do zastanowienia się nad swoimi finansami. W niepewnych czasach nie wiemy, kiedy zostaniemy zmuszeni do sprzedaży zgromadzonych zasobów. W przypadku zbywania złota zdecydowanie lepiej sprawdzają się monety bulionowe niż sztabki. Atutem monet jest ich mniejsza waga i możliwość podzielenia kapitału na mniejsze frakcje. Skup złotych monet może być prowadzony stacjonarnie w siedzibach firm, ale także jako skup wysyłkowy.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *