Rodzaje odzieży ostrzegawczej i odblaskowej

Odzież tego typu spełnia wiele istotnych zadań. Dlaczego takiego aspektu nie wolno zatem bagatelizować? Na jakie elementy garderoby – z tej grupy – można zdecydować się w porządnych sklepach? Sprawdź najważniejsze informacje!

Odzież tego typu spełnia wiele istotnych zadań. Dlaczego takiego aspektu nie wolno zatem bagatelizować? Na jakie elementy garderoby – z tej grupy – można zdecydować się w porządnych sklepach? Sprawdź najważniejsze informacje!

Dlaczego warto ją stosować?

Odzież ostrzegawcza i odblaskowa gwarantuje większe bezpieczeństwo. Z tego względu, że są to elementy garderoby znacznie bardziej dostrzegalne – i to nawet ze stosunkowo sporego dystansu. Porządne akcesoria mają też inne zalety. Są solidne, trwałe i wytrzymałe. W związku z tym swobodnie mogą być użytkowane przez długie lata. Dodatkowo producenci zapewniają Klientom dużo opcji do wyboru – biorąc pod uwagę rozmiary. Tak, by odzież mogła być perfekcyjnie dopasowana do sylwetki. Na skutek tego nie krępuje ruchów, gwarantuje komfort i wygodę w czasie realizowania rozmaitych prac. Odzież tego typu jest stosowana przez pracowników drogowych, służby ratownicze, operatorów wózków widłowych itp. Coraz więcej rodziców kupuje takie akcesoria swoim dzieciom. Dzięki temu pociechy są po prostu znacznie bardziej bezpieczne – szczególnie, kiedy wracają do domu po zmroku (pieszo, rowerem itp.)

Co można wybrać?

W sklepach z tym asortymentem Klienci mają pełne pole do manewru. Mogą bowiem zdecydować się na odzież ostrzegawczą i odblaskową wykonaną z porządnych materiałów i spełniającą stosowne normy (EN-PN 471, czy EN-PN 469). Jakie elementy można kupić? Są to chociażby bluzy odblaskowe. Nie brakuje wielu opcji pod kątem spodni. Osoby zainteresowane tym tematem mogą bowiem zdecydować się na elementy do pasa lub tak zwane ogrodniczki. Sporą popularnością, szczególnie w okresie jesiennym i zimowym, cieszą się kurtki, polary czy kombinezony. Warto też wspomnieć o płaszczach. Zapewniają one ciepło, ochronę przed deszczem i jednocześnie gwarantują o wiele większe bezpieczeństwo. Do odzieży tego typu zaliczamy również kamizelki ostrzegawcze. Są one między innymi bardzo często stosowane przez robotników drogowych itp. Warto też wziąć pod uwagę takie elementy, jak pasy odblaskowe (które są zakładane na zwykłe ubrania), czapki, hełmy, kaski, nauszniki, buty, czy nawet skarpety.

Coraz popularniejsze są też różnego rodzaju akcesoria. Są to z pozoru drobne elementy, które także pozytywnie wpływają na poziom naszego bezpieczeństwa. Jakie produkty warto wziąć pod uwagę? W tej grupie znajdują się chociażby takie elementy, jak breloki, klipsy, opaski, czy szelki (do spodni).

Odzież i akcesoria tego typu są zaś wykonywane między innymi przez takich producentów, jak Delta Plus, Dickies, Helly Hansen, czy PORTWEST itp.

Zapraszamy do: Pol-Paw Sklep BHP.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *