Śruby pasowane ISO 7379

Trzeba na pewno wziąć pod uwagę kilka aspektów, aby kupić dobrej jakości śruby pasowane. O jakich kwestiach bez wątpienia nie powinno się zatem zapominać? Dlaczego warto zwracać uwagę choćby na zastosowany materiał?

Zakup śrub pasowanych – co jest istotne?

Osoby, które muszą zdecydować się na śruby pasowane powinny zwracać uwagę na kilka istotnych kwestii. Nie brakuje ludzi, którzy kupują elementy złączne ISO 7379. To natomiast norma ustanowiona przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną. Dlaczego rzeczywiście warto zdecydować się na takie śruby pasowane? Jest to bardzo dobre rozwiązanie. Tego typu elementy złączne powstały z bardzo dobrych materiałów. Fachowcy, którzy je wykonywali posiadają po swojej stronie odpowiednio dużo wiedzy teoretycznej oraz praktycznej. Oczywiście, korzystają z nowoczesnych sprzętów. Na skutek tego śruby pasowane z gniazdem sześciokątnym mają po swojej stronie wszystkie pożądane właściwości. Są solidne, wytrzymałe oraz dodatkowo bardzo uniwersalne.

Jakie jeszcze aspekty są ważne? Posiadany rodzaj gwintu. Bez żadnego kłopotu można zdecydować się na śruby pasowane z metrycznym gwintem. Klasa własności powinna zaś wynosić 12.9. Co jeszcze trzeba brać pod uwagę? Na pewno jest to powłoka. W celu bardziej szczelnego zabezpieczenia przed korozją fachowcy zastosowali proces oksydowania. Macie zamiar kupić dobrze dobrane śruby pasowane do danego zastosowania? W takim razie musicie zwrócić uwagę również na zakres. Dla stali węglowej wynosi on M5 – M16. Natomiast dla stali nierdzewnej zakres to M6 – M20.

Przeczytaj także: http://www.pozytywnazmiana.pl/sruby-trapezowe-najwazniejsze-informacje/

Jaki materiał będzie najlepszy?

Śruby pasowane cechują się charakterystyczną budową. Warto zauważyć, że w tym przypadku odcinek gładki ma większą średnicę od odcinka gwintowanego. Z czego natomiast powstają takie akcesoria? Jest kilka możliwości. Śruby pasowane – spełniające normę ISO 7379 – są wykonywane ze stali węglowej lub stali nierdzewnej. Nie brakuje osób, które decydują się na wybór tego drugiego komponentu. Dlaczego? Elementy złączne wykonane przy użyciu popularnej „nierdzewki” mają bowiem rozmaite właściwości. Jakie? To między innymi bardzo duża odporność na korozję. Jest ona, jak już wspominaliśmy, dodatkowo wzmocniona poprzez zastosowanie procesu oksydowania. Czym jeszcze charakteryzują się śruby pasowane? To żarowytrzymałość, stylowy wygląd oraz łatwość w aspekcie czyszczenia. Poza tym można liczyć na korzystny stosunek w temacie wytrzymałości do wagi itp. Te aspekty powodują zaś, że śruby pasowane są coraz częściej stosowane. Na przykład wszędzie tam, gdzie wymagane są relatywnie małe luzy w trakcie pracy. Dodatkowo porządne śruby pasowane służą do odpowiedniego przenoszenia sił poprzecznych.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *