Rynek magazynowy – jakie daje Ci możliwości?

Wynajem magazynów staje się coraz bardziej popularnym trendem, zarówno wśród wielkich firm, jak i wśród osób prywatnych. Dzięki temu rynek magazynowy rośnie w siłę, dostosowując się do potrzeb klientów. Jakie możliwości obecnie dają magazyny do wynajęcia?

Built to suit i parki magazynowe

To rozwiązanie dedykowane jest najbardziej wymagającym klientom. Magazyny BTS są projektowane i budowane pod potrzeby konkretnego klienta. Tu wszystko jest „szyte na miarę” – poczynając od niestandardowej lokalizacji, aż po optymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni. Na tego typu rozwiązania decydują się głównie firmy produkcyjne, a także sieci handlowe oraz przedsiębiorstwa z branży e-commerce.

Dla tych, którzy nie chcą inwestować w rozwiązanie Built to suit, z powodu długoterminowej umowy, doskonałą propozycją są parki magazynowe – wielkopowierzchniowe centra logistyczne, położone w strategicznych, atrakcyjnych lokalizacjach, w pobliżu dróg ekspresowych lub niedaleko kluczowych aglomeracji. Tu powierzchnia każdego magazynu dostosowana jest do potrzeb każdego klienta i charakteru konkretnej branży. W jednym miejscu powierzchnie wynajmuje kilku najemców, o bardzo zróżnicowanej działalności. Obiekty te mogą być zarówno zwykłymi magazynami, jak miejscami lekkiej produkcji. Mogą także zawierać mroźnie oraz chłodnie.

Small Business Unit – na potrzeby małych przedsiębiorców

To rozwiązanie jest stosunkowo mało znane, mimo stale rosnącego zapotrzebowania klientów na ten typ magazynów. Small Business Unit to miejskie magazyny, zlokalizowane w granicach aglomeracji, które umożliwiają sprawną, błyskawiczną dystrybucję towarów.

To prawdziwa gratka zwłaszcza dla małych przedsiębiorców, dla których lokalizacja w pobliżu centrum miasta odgrywa ogromną rolę, znacznie skracając czas realizacji zamówień i dostarczenia przesyłek do klientów docelowych oraz umożliwiając wprowadzenie odbioru osobistego, co dla wielu biznesów jest bardzo atrakcyjną formą. Rozwiązanie to szczególnie przypadło do gustu niewielkim przedsiębiorstwom z branży e-commerce, którym zależy na maksymalnym skróceniu łańcucha dostaw i optymalizacji wszystkich procesów logistycznych.

Na rynku pojawiły się już koncepty integrujące magazyny typu Small Business Unit w jedną sieć. Takie magazyny są dostosowywane do potrzeb konkretnych klientów – możliwe jest prowadzenie lekkiej produkcji, jak i zaaranżowanie powierzchni serwisowej czy handlowo-wystawienniczej, co znacznie zwiększa możliwości klienta.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *