Skoki tandemowe

Skakanie za spadochronem sprawia dużo przyjemności i dostarcza niezapomnianych emocji. Wiele osób chciałoby tego chociaż raz w życiu spróbować. Nie da się skakać samodzielnie bez kwalifikacji, a uzyskanie licencji to długotrwały proces. Z pomocą laikom przychodzą jednak skoki tandemowe.

Skoki w tandemie – co to jest?

Skoki tandemowe pozwalają zwykłym ludziom zakosztować szybowania w przestworzach. Dzięki temu nawet osoby nieposiadające kompletnie doświadczenia w skakaniu ze spadochronem mogą poczuć tę adrenalinę bez ryzyka zrobienia sobie krzywdy. Skoki w tandemie to nic innego jak wspólny skok nowicjusza wraz z instruktorem. Skoki oddaje się zazwyczaj z wysokości 3000 – 4000 metrów w zależności od lotniska. Skoki tandemowe dają ok. 50 sekund swobodnego opadania z prędkością niemal 200 km/h. Na wysokości w parze można poczuć się dużo bezpieczniej.

Korzyści ze skoków tandemowych

Przede wszystkim skok z instruktorem jest przepustką do skakania ze spadochronem dla ludzi, którzy nie mają obycia oraz stosownej wiedzy w tej dziedzinie. Dzięki możliwości oddawania skoków we dwie osoby ten obszar staje się dostępny dla szerszej grupy odbiorców. Skok z instruktorem zapewnia ponadto należytą ochronę i pewność, że wszystko jest pod kontrolą. Można wówczas po prostu cieszyć się widokami i delektować szybowaniem w chmurach. Udział instruktora jest gwarancją, że każda osoba zostanie objęta fachową opieką. Dobry instruktor wyjaśni wszystkie tajniki skoków i powie, co robić, by czerpać z nich optymalną przyjemność. Kursant jest przypięty do instruktora za pomocą specjalnej wytrzymałej uprzęży. Dzięki temu nawet osoby, które trochę się boją, czuję nieustannie obecność drugiego człowieka.

Skoki tandemowe – sentymentalne pamiątki

Skoki spadochronowe to jedno z najbardziej ekstremalnych przeżyć. Każdy skok na pewno zostanie zapamiętany na długo. By jednak móc odświeżyć sobie pamięć po latach, dobrze jest mieć jakąś namacalną pamiątkę. Mogą to być zdjęcia lub fotografie. Obecny poziom rozwoju techniki pozwala bez trudu wykonać twarzowe zdjęcia lub filmy w powietrzu. Mając nagrania oraz fotografie, można pochwalić się znajomym lub członkom rodziny, a może nawet namówić ich na wypróbowanie spadochroniarstwa.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *