Czy warto kupować samochody poleasingowe?

Rynek samochodów używanych jest w Polsce bardzo duży. Do dyspozycji mamy nie tylko auta z naszej dystrybucji, ale także te sprowadzane do nas z innych krajów – głównie zachodniej Europy. Duży udział mają też auta poleasingowe. Czy warto wziąć je pod uwagę przy poszukiwaniu używanego pojazdu?

Leasing jest preferowaną formą pozyskania pojazdów przez firmy – pozwala na wyposażenie auta na dogodnych warunkach w ramach umowy leasingowej. Po jej zakończeniu pojazd można wykupić w przystępnej cenie albo można wyleasingować kolejny. Auta, które nie są wykupowane przez leasingobiorców, trafiają do firm leasingowych, którymi niekiedy są firmy samochodowe – w ten sposób auta trafiają z powrotem do salonu dealerskiego.

 

Samochody poleasingowe możemy potem zakupić jako używane bezpośrednio w salonie – warto więc pamiętać o tym, żeby okazji poszukiwać nie tylko w portalach ogłoszeniowych, na giełdach czy w komisach, ale zajrzeć również do salonu – mamy wiele atrakcyjnych propozycji do wyboru.

 

Oczywiście, wiele osób może wtedy pomyśleć, że tak naprawdę auta poleasingowe nie są opłacalne w zakupie – w końcu są mocno wyeksploatowane i mogą nie pojeździć dłużej. Jednak nie wszystkie pojazdy trafiają do przedstawicieli handlowych przemierzających dziennie setki kilometrów. Wiele z nich używanych jest do krótkich dojazdów, dlatego po zakończeniu leasingu ich stan nadal jest świetny – to często auta 2-4 letnie, które nadal mogą posłużyć na długi czas.

 

Jeśli chcesz też sprawdzić takie samochody poleasingowe warszawa jest dobrym do tego miejscem. Działa tu wiele salonów oferujących takie pojazdy z drugiej ręki. Nie trzeba obawiać się, że ryzykujemy przy zakupie – zanim takie auto trafi na sprzedaż, jest dokładnie sprawdzane pod kątem swojego stanu technicznego. Ewentualne usterki i zużyte części są wymieniane. Pojazd otrzymuje również gwarancję, dlatego nawet w razie usterek objętych ochroną gwarancyjną, możemy liczyć na pomoc.

 

Zatem jeśli szukasz auta używanego, sprawdź też modele poleasingowe u dealerów. Często można wyszukać prawdziwe perełki!

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *