Właściwości koców bawełnianych

Właściwości koców bawełnianych

Chyba każdy lubi okryć się w zimowy wieczór przyjemnym w dotyku i miękkim kocem. Tylko czy tym okryciem powinien być koc bawełniany, czy może jednak ten tradycyjnie wełniany albo w ogóle wykonany z grubej mikrofibry? Szukając rozwiązania uniwersalnego, dobrego pod niemalże każdym względem, warto na pewno skierować się w stronę bawełny.

Możliwości grzewcze bawełny

W bawełnie zdecydowanie najbardziej docenia się jej zdolność do zapewniania ciału optymalnego ciepła. Bardzo szybko dogrzeje ona zmarzniętą skórę i nie dopuści do utracenia uzyskanej wysokiej temperatury, idealnie sprawdzają się podczas chłodnych zimowych wieczorów na kanapie.

Pomimo swojej grzewczej mocy bawełna pozostaje materiałem oddychającym. Świetnie przepuszcza powietrze, dlatego pod kocem bawełnianym śmiało można poleżeć sobie nawet wiosną czy latem, nie martwiąc się o to, że skóra zdoła się pod nim zapocić.

Bezpieczna propozycja dla każdej skóry

Bawełna jest materiałem naturalnym, odpowiednim dla każdego typu skóry. Niskie ryzyko wywołania reakcji uczuleniowej czy alergii każdemu umożliwia jej bezpieczny użytek. Z bawełnianych koców mogą korzystać osoby starsze i dzieci, alergicy oraz wszyscy ci, którzy zmagają się z problemami skóry delikatnej, suchej, wrażliwej i skłonnej do podrażnień.

Delikatność bawełny idzie w parze z jej przyjemną w dotyku strukturą, która tworzy cudowne otulenie dla ciała, jakiego wprost nie chce się z siebie ściągać. Relaks pod porządnym kocem przenosi się na zupełnie inny, oczywiście wyższy poziom. A to przecież ważne, by nawet w luźnych chwilach odpoczynku próbować zapewniać sobie jak najwyższy komfort.

Wygoda użycia

Każdy koc bawełniany jest też kocem wygodnym w użyciu i to nie tylko ze względu na swoją miękkość, zdolności wentylacyjne czy też przystosowanie do zapewniania ciału optymalnego ciepła. Druga istotna kwestia tyczy się codziennej pielęgnacji, czyli prania, prasowania oraz ogólnej konserwacji.

Na szczęście większość osób ma pojęcie o tym, jak obchodzić się z bawełną, z której wykonuje się większość ubrań, dlatego z kocem bawełnianym wystarczy postępować w taki sam sposób. Śmiało można prać go w pralce w odpowiedniej temperaturze i na właściwym programie. Bawełna nadaje się także do prasowania oraz suszenia jej w specjalnych automatach.

Koc bawełniany znajdziesz w ofercie Vege Home

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *