Rodzaje laserów frakcyjnych w Katowicach

Rodzaje laserów frakcyjnych w Katowicach

Jeszcze zanim zdecydujemy się na zabieg z udziałem lasera frakcyjnego, dobrze będzie, jeśli zapoznamy się ze specyfiką tego rozwiązania. Co warto więc wiedzieć na jego temat chcąc mieć pewność, że mówimy o propozycji rzeczywiście atrakcyjnej?

Laser ablacyjny czy nieablacyjny?

Laser frakcyjny w Katowicach nie zawsze jest takim samym rozwiązaniem. Medycyna estetyczna chętnie korzysta zatem zarówno z modeli ablacyjnych, jak i nieablacyjnych. Różnice między nimi dotyczą przede wszystkim intensywności zmian, do jakich się przyczyniają. Modele nieablacyjne są uważane za delikatniejsze. Zwraca się też uwagę na to, że prowadząc do mikrouszkodzeń wewnątrz skóry nie powodują żadnych zmian w jej warstwie zewnętrznej. Lasery ablacyjne są powszechnie uważane za mocniejsze. Powoduje więc uszkodzenia nie tylko wewnątrz skóry, ale również na zewnątrz. Oczywiście, nie oznacza to, że po zabiegu należy przez dłuższy czas unikać kontaktu z osobami z naszego najbliższego otoczenia obawiając się widocznych powikłań. Należy jednak liczyć się z tym, że proces gojenia się skóry będzie trwać nieco dłużej.

Laser CO2 bez tajemnic

Ostatnie lata to czas systematycznego wzrostu popularności lasera CO2. Ten jest dziś postrzegany jako szczególnie skuteczny sposób na odmładzanie skóry. Cieszy się znakomitą opinią i trudno nie zgodzić się z tym, że słowa uznania, jakie padają pod jego adresem nie są przypadkowe. Laser CO2 pozwala na skuteczną walkę nie tylko z bruzdami i drobnymi zmarszczkami, ale i ze znacznie poważniejszymi problemami na czele z bliznami pooperacyjnymi oraz rozstępami. Warto mieć też na uwadze to, że wpływa na nierówności powierzchni skóry oraz przebarwienia pozwalając na szybkie eliminowanie problemów, z którymi, w innych okolicznościach, musielibyśmy zmagać się przez naprawdę długi czas. O jego popularności mówi się też w kontekście regeneracji skóry zniszczonej przez słońce, skóry szorstkiej i matowej oraz zmian barwnikowych. Nie jest rozwiązaniem, które jest w stanie rozwiązać wszystkie problemy podczas jednej sesji, jego skuteczność jest jednak niemożliwa do zakwestionowania.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *