Wynajem autokaru na wesele – wszystko co powinieneś wiedzieć

Wynajem autokaru na wesele – wszystko co powinieneś wiedzieć

Ślub i wesele to wielkie wydarzenie w życiu pary, ale też i wielkie wyzwanie organizacyjne. Całości nie ułatwia fakt, że przyjęło się iż wesele organizuje się dla gości. A jeśli tak, to wypada zadbać o wszelkie udogodnienia, w tym transport na wesele.

Po co wynajmować autokar na wesele?

Dziś niemal każdy ma samochód, więc wydawać by się mogło, że wynajem autokaru na wesele nie ma większego sensu. Tylko, że na weselu zwykle jest alkohol, a to oznacza, że goście będą musieli się natrudzić by zorganizować transport we własnym zakresie.

To nie jest problem, gdy ślub i wesele odbywają się niemal w tym samym miejscu. Gdy jednak pomiędzy przysięgą a przyjęciem trzeba przejechać kilka lub kilkanaście kilometrów to autokar jest doskonałym udogodnieniem.

Kiedy załatwiać formalności?

Teoretycznie autokar z powodzeniem można wynająć nawet kilka tygodni przed weselem. Jednak trzeba się wtedy liczyć z tym, że oferta przewoźników będzie gorsza. I albo trzeba będzie zapłacić więcej, albo wybrać mniej komfortowy pojazd.

Wynajem autokaru na wesele najlepiej zarezerwować z kilkomiesięcznym wyprzedzeniem. Takie podejście nie tylko oszczędzi stresu poszukiwania przewoźnika na ostatnią chwilę, ale przede wszystkim będzie tańsze.

O tym pamiętaj przy rezerwacji

Rezerwując autokar na wesele zawsze trzeba uzyskać pisemne potwierdzenie rezerwacji. Najlepiej jest podpisać umowę z przewoźnikiem, w której będą zawarte podstawowe informacje, jak termin i typ pojazdu, ale również zapisy o tym, co się stanie w przypadku awarii autokaru.

Załącznikiem do umowy powinien być też ramowy harmonogram przewozu, zawierający godziny oraz trasy przewozy gości na ślub, wesele i odwiezienia ich w wyznaczone miejsca.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *