Zagęszczanie włosów u kobiet

Zagęszczanie włosów u kobiet to częsta opcja posiadająca różne formy, a która pozwala płci pięknej zyskać wymarzoną, pełną objętości, blasku i gładkości fryzurę. Nadmierne wypadanie włosów jest zmorą wielu kobiet, które w przeciwieństwie do większości mężczyzn przeżywają ten problem znacznie głębiej, szukając opcji, które pomogą im w jego rozwiązaniu. Najczęściej wybieranymi przez panie sposobami na zagęszczenie włosów jest opcja oferowana przez DrHair lub wykonywanie przedłużania lub zagęszczania włosów podczas zabiegów fryzjerskich, które polegają na dopinaniu syntetycznych bądź też naturalnych kosmyków do włosów naturalnych.

Zabiegi te należą do stosunkowo czasochłonnych, bowiem trwać mogą nawet kilka godzin, ale niestety,  ich efekt nie zawsze jest zadowalający. Szczególnie przykre i rozczarowujące jest późniejsze usuwanie pasm włosów zagęszczających fryzurę, kiedy to często powoduje dodatowe mechaniczne uszkodzenia naturalnych kosmyków, co w efekcie zamiast uczynić je piękniejszymi, niszczy je. Inną opcją są przeszczepy włosów, które czasami stosowane są na zagęszczenie włosów u kobiet. Swego czasu polegały one na przeszczepie fragmentów owłosionej skóry, a obecnie przybrały one formę pobierania pojedynczych mieszków włosowych i wszczepiania ich w miejsca, które chcemy zagęścić. Jest to zabieg niechirurgiczny, jednak dosyć czasochłonny, a niektóre włoski zwyczajnie się mogą nie przyjąć. Metoda ta ma jednak wiele zalet, bowiem pozwala uzyskać naturalne włosy na trwałe – wymaga to jednak czasu i sporych nakładów finansowych, bowiem metoda ta jest droga. Zagęszczenie włosów tego rodzaju u kobiet, może być wykonywane zarówno w gabinetach kosmetycznych, jak również w klinikach medycyny estetycznej.

Ciekawą alternatywą , która pomaga pobudzić mieszki włosowe do wzrostu oraz efektywnie zwiększyć mikro krążenie skóry głowy jest mezoterapia wykonywana w salonach kosmetologicznych czy też tych zajmujących się medycyną estetyczną. Mezoterapia polega bowiem na wstrzykiwaniu w skórę głowy specjalnie opracowanych substancji stanowiących kompleks składników odżywczych, niezbędnych do zagęszczania włosów u kobiet. Ciekawymi wariantami jakie wykorzystuje mezoterapia, są obecnie metody wykorzystujące komórki macierzyste – skutecznie pobudzające włosy do wzrostu, bądź stosowanie osocza bogatopłytkowego. Wybór bez względu na metodę zagęszczania włosów u kobiet zależy zatem od naszych preferencji, czasu w jakim chcemy osiągnąć efekty oraz funduszy jakie możemy w pielęgnację włosów zainwestować.

 

 

 

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *