Zalety i wady podłogi z żywicy poliuretanowej

Zalety i wady podłogi z żywicy poliuretanowej

Podłogi wykonane z żywicy od kilku sezonów cieszą się niesłabnącą popularnością. Mimo że do niedawna takie rozwiązanie było wykorzystywane głównie w budynkach użyteczności publicznej lub na halach produkcyjnych, obecnie posadzki z żywicy poliuretanowej można spotkać również w domach prywatnych. Jakie zalety i wady ma takie rozwiązanie?

Zalety podłogi z żywicy poliuretanowej

Żywica poliuretanowa to doskonały materiał na podłogę, gdyż jest niezwykle wytrzymały, odporny na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania i pęknięcia. W przeciwieństwie do innych rodzajów żywicy, tej nie ma potrzeby lakierować, mimo to można uzyskać odpowiedni połysk. Podłoga wykonana z takiego materiału wykazuje niesamowitą trwałość, co więcej poliuretan bardzo dobrze wygłusza pomieszczenia, dlatego bez obaw możemy chodzić po posadzce w obcasach i żaden hałas nie będzie się roznosił. Dużą zaletą żywicy poliuretanowej jest także elastyczność, co pozwala na uzyskanie efektu tafli.

Posadzkę z żywicy można położyć na starą podłogę, co sprawdzi się, gdy chcemy zachować stare deski, które nie nadają do normalnego użytkowania. Żywicę można wylać także bezpośrednio na beton, jednak musimy dopilnować, aby podłoże nie było wilgotne, gdyż na powierzchni podłogi mogą pojawić się bąble i spękania.

Jakie są wady położenia podłogi z żywicy poliuretanowej?

Przede wszystkim musimy liczyć się z dość dużym wydatkiem, bo żywica poliuretanowa nie należy do rozwiązań najtańszych. Niestety w tym wypadku będziemy musieli wykosztować się także na ekipę budowlaną, która musi mieć doświadczenie w wykonywaniu takich prac. Tylko profesjonalnie wylana posadzka z żywicy będzie trwała i estetyczna. Mimo wszystko, jeżeli mamy większy budżet na podłogę, to warto rozważyć takie rozwiązanie. W tym wypadku możemy mieć pewność co do tego, że podłoga posłuży nam przez lata i mimo intensywnego użytkowania nadal będzie prezentować się jak nowa.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *