Zamieszkać w stodole? Czemu nie!

Nie mamy jednak na myśli gospodarskiego budynku. Nowoczesna stodoła to najmodniejszy obecnie dom jednorodzinny. A jak wygląda od środka? Pracownia Słoneczne Domy ma w swojej ofercie projekt, z którym warto się bliżej zapoznać. I to w dwóch atrakcyjnych wariantach.

Sumatra dobrze zaprojektowana

Projekty domów nowoczesnych czyli tzw. „Nowoczesne stodoły” są dla tych, dla których cenne są przede wszystkim prostota i funkcjonalność. Ale nie tylko na te dwie cechy postawili projektanci ze Słonecznych Domów. Wrocławska pracownia stworzyła projekt, który stanowi odzwierciedlenie najnowszych trendów i w którym efektowność jest przepleciona nutką nowoczesności. I co jest bardzo istotne dla wszystkich, którzy stają na starcie zawodów pn. „Budowa domu”, Sumatra jest bardzo ekonomiczna w budowie. Nie można tego nie docenić. To tak na dobry początek. Potem będzie tylko… lepiej.

Od podłogi po dach

Jeśli cenisz w architekturze proste formy, Sumatra jest właśnie dla Ciebie. Tego typu projekt zakłada również oszczędną konstrukcję i – co bardzo charakterystyczne – dwuspadowy dach. Dom jest także niepodpiwniczony, a do środka dostaniemy się zadaszonym wejściem, które prowadzi do wiatrołapu z szafą wnękową. Stamtąd można wejść bezpośrednio do garażu, w którym jest miejsce na dwa samochody. Połączenie kuchni z jadalnią i salonem, praktycznie podzielone na strefy, pozwoliło na stworzenie przestrzeni, w której domownicy lubią razem przebywać. Całą przestrzeń dzienną ogrzewa natomiast usytuowany w salonie kominek.

Od spiżarni do gabinetu

W Sumatrze na wszystko jest miejsce. Jest więc spiżarnia, dzięki której możesz zaoszczędzić w kuchni sporo miejsca, można w niej bowiem przechowywać nie tylko artykuły spożywcze, ale też wszelkiego rodzaju sprzęty, które są potrzebne, ale których tak często się nie używa. Na parterze jest też pokój gościnny lub gabinet usytuowany blisko strefy wejściowej do domu. Jest też w.c. oraz garaż z dwoma pomieszczeniami gospodarczymi. To one mogą służyć jako kotłownia do nowoczesnych urządzeń grzewczych.

Ich pięcioro

Projekt Sumatra B ma większą powierzchnię użytkową od wersji A, ale zarówno w jednym, jak i w drugim domu w komfortowych warunkach może mieszkać aż pięcioosobowa rodzina. Dobrze zaprojektowany parter to podstawa, ale tutaj mamy też piętro z aż czterema sypialniami i łazienką. Prowadzą na nie schody usytuowane w holu. Wyraźne oddzielenie przestrzeni prywatnej to luksus, na który nie możemy sobie z reguły pozwolić, kiedy mieszkamy w blokach. A tutaj gospodarze mają nie tylko swoją sypialnię, ale też odrębną łazienkę i garderobę. W takiej nowoczesnej stodole po prostu wygodnie się wszystkim mieszka. Szczegóły na temat projektu znajdziesz na stronie pracowni Słoneczne Domy.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *