Związek idealny – jak najlepiej dobierać się w pary?

Atrakcyjność fizyczna, inteligencja, wspólne zainteresowania, poczucie humoru … Nie tylko te cechy decydują o tym, na jakiej zasadzie dobieramy się w pary. Dużą rolę odgrywają jednak biologiczne uwarunkowania, ponieważ to głównie ten aspekt decyduje o tym, że między dwojgiem ludzi pojawia się miłość. Co jeszcze decyduje o tym, że wybieramy tego, a nie innego partnera?

Jak dobierać się w pary?

Nad tym, jak ludzie dobierają się w pary, zastanawiają się naukowcy od dawna. Jak wynika z badań, wybieramy partnera, który na pozór może zapewnić nam wydanie na świat zdrowego potomstwa. Takie założenie leży u podstaw ewolucji. Na ogół, kobiety szukające partnera zwracają uwagę na mężczyzn starszych od nich o około 2-5 lat. Ich wygląd powinien budzić zaufanie. Znaczenie ma również ich sytuacja materialna, która zapewniać ma przyszłej rodzinie stabilizację i bezpieczeństwo.

Mężczyźni mają inne preferencje, co do kobiet, które wybierają. Partnerka powinna mieć proporcjonalną sylwetkę. Zdrowa cera, błyszczące włosy i pełne usta działają na mężczyzn przyciągająco. Twarz i sylwetka powinny być symetryczne, by zachęcić mężczyznę do kontaktu. To tylko fizyczne, bardzo ogólne aspekty doboru partnera.

Szukając naszego ideału często w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na twarz i zgrabną sylwetkę. Dobrze wiemy jednak, że to nie wszystko. Badania, przeprowadzane przez wielu naukowców wskazują na to, że najlepiej dobierzemy partnera po zapachu. Jeśli chodzi o biologię i kierowanie się jedynie wyglądem zewnętrznym, wybieramy partnerów o podobnym zestawie genów w obszarze MHC. Zapach, według naukowców, jest najlepszym doradcą.

Jak kobiety wybierają partnera?

Związek idealny nie istnieje, jednak naukowcy wskazują, że kobiety w czasie owulacji wybierają częściej mężczyzn dobrze zbudowanych, co tłumaczy się chęcią zapewnienia potomstwu jak najlepszych genów. Podczas dni niepłodnych, panie wolą zaś mężczyzn delikatnych, łagodnych i troskliwych, którzy teoretycznie są lepszymi opiekunami dla dzieci.

Fazy cyklu warunkują również inne prawidłowości. Naukowcy zrobili również inne badania, które wykazały, że kobiety podczas dni płodnych noszą bardziej seksowne i bardziej odsłaniające ciało ubrania oraz zakładają więcej biżuterii. Zasada ta również ma swoje odpowiedniki u kobiet, będących w stałych związkach, które nawet podświadomie próbują przyciągać uwagę płci przeciwnej. Kobiety, które pokazują, a nawet demonstrują swoją płodność zyskują zainteresowanie panów o wiele częściej niż pozostałe.

To również czas, gdy częściej i chętniej uprawiamy seks. Kobiety ubierają seksowną bieliznę i dostosowują się w taki sposób, aby przyciągnąć uwagę mężczyzn. Atrakcyjność seksualna jest w tych dniach bowiem niezwykle ważna. Może warto zachęcić partnera do miłosnych uniesień i zaproponować odmianę? Nigdy nie próbowaliście zabawek i akcesoriów erotycznych? Czas to zmienić. Wystarczy odwiedzić sex shop online. Area69 dostarczy wam emocji podczas miłosnych zbliżeń. Znajdziecie tu akcesoria BDSM, które skutecznie odmienią wasze doznania seksualne.

 

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *