Związek idealny – jak najlepiej dobierać się w pary?

Atrakcyjność fizyczna, inteligencja, wspólne zainteresowania, poczucie humoru … Nie tylko te cechy decydują o tym, na jakiej zasadzie dobieramy się w pary. Dużą rolę odgrywają jednak biologiczne uwarunkowania, ponieważ to głównie ten aspekt decyduje o tym, że między dwojgiem ludzi pojawia się miłość. Co jeszcze decyduje o tym, że wybieramy tego, a nie innego partnera?

Jak dobierać się w pary?

Nad tym, jak ludzie dobierają się w pary, zastanawiają się naukowcy od dawna. Jak wynika z badań, wybieramy partnera, który na pozór może zapewnić nam wydanie na świat zdrowego potomstwa. Takie założenie leży u podstaw ewolucji. Na ogół, kobiety szukające partnera zwracają uwagę na mężczyzn starszych od nich o około 2-5 lat. Ich wygląd powinien budzić zaufanie. Znaczenie ma również ich sytuacja materialna, która zapewniać ma przyszłej rodzinie stabilizację i bezpieczeństwo.

Mężczyźni mają inne preferencje, co do kobiet, które wybierają. Partnerka powinna mieć proporcjonalną sylwetkę. Zdrowa cera, błyszczące włosy i pełne usta działają na mężczyzn przyciągająco. Twarz i sylwetka powinny być symetryczne, by zachęcić mężczyznę do kontaktu. To tylko fizyczne, bardzo ogólne aspekty doboru partnera.

Szukając naszego ideału często w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na twarz i zgrabną sylwetkę. Dobrze wiemy jednak, że to nie wszystko. Badania, przeprowadzane przez wielu naukowców wskazują na to, że najlepiej dobierzemy partnera po zapachu. Jeśli chodzi o biologię i kierowanie się jedynie wyglądem zewnętrznym, wybieramy partnerów o podobnym zestawie genów w obszarze MHC. Zapach, według naukowców, jest najlepszym doradcą.

Jak kobiety wybierają partnera?

Związek idealny nie istnieje, jednak naukowcy wskazują, że kobiety w czasie owulacji wybierają częściej mężczyzn dobrze zbudowanych, co tłumaczy się chęcią zapewnienia potomstwu jak najlepszych genów. Podczas dni niepłodnych, panie wolą zaś mężczyzn delikatnych, łagodnych i troskliwych, którzy teoretycznie są lepszymi opiekunami dla dzieci.

Fazy cyklu warunkują również inne prawidłowości. Naukowcy zrobili również inne badania, które wykazały, że kobiety podczas dni płodnych noszą bardziej seksowne i bardziej odsłaniające ciało ubrania oraz zakładają więcej biżuterii. Zasada ta również ma swoje odpowiedniki u kobiet, będących w stałych związkach, które nawet podświadomie próbują przyciągać uwagę płci przeciwnej. Kobiety, które pokazują, a nawet demonstrują swoją płodność zyskują zainteresowanie panów o wiele częściej niż pozostałe.

To również czas, gdy częściej i chętniej uprawiamy seks. Kobiety ubierają seksowną bieliznę i dostosowują się w taki sposób, aby przyciągnąć uwagę mężczyzn. Atrakcyjność seksualna jest w tych dniach bowiem niezwykle ważna. Może warto zachęcić partnera do miłosnych uniesień i zaproponować odmianę? Nigdy nie próbowaliście zabawek i akcesoriów erotycznych? Czas to zmienić. Wystarczy odwiedzić sex shop online. Area69 dostarczy wam emocji podczas miłosnych zbliżeń. Znajdziecie tu akcesoria BDSM, które skutecznie odmienią wasze doznania seksualne.