Dom szkieletowy – ile kosztuje budowa i dlaczego warto ją rozważyć

Domy szkieletowe są coraz częściej wybierane przez Polaków. Dlaczego? Z pewnością nie bez znaczenia jest fakt, że powstają one szybko, a sama budowa może postępować bez względu na warunki pogodowe. Ponadto, przy wznoszeniu tego typu budynków najczęściej używa się ekologicznych materiałów, co oznacza również, że są one zdrowe i bezpieczne dla przyszłych domowników. Ile zatem kosztuje budowa domu szkieletowego?

Budownictwo szkieletowe – dlaczego warto? Ekologia i oszczędności

Domy szkieletowe to przede wszystkim szybka budowa – proces wznoszenia takich budynków jest znacznie szybszy niż w przypadku tradycyjnych i nadal najbardziej popularnych domów murowanych. Ponadto, można je wznosić niezależnie od pogody. Dlaczego? Nie wymagają one użycia materiałów mokrych, takich jak beton, dzięki czemu omija nas proces suszenia, który musi odbywać się przy sprzyjających warunkach. Są one konieczne wyłącznie podczas wznoszenia fundamentów.

Dom szkieletowy to również wizytówka ekologicznego stylu życia a przy tym bardzo korzystne parametry cieplne. Budynki budowane z użyciem tej technologii mają bardzo dobrą termoizolacyjność, dzięki czemu istnieje możliwość zaoszczędzenia na ogrzewaniu. To znane fakty i opinie, których nie można lekceważyć. Więcej z nich poznasz na stronie internetowej https://www.siniat.pl/pl-pl/blog/strefa-eksperta/budownictwo-szkieletowe-opinie-i-fakty.

Koszt budowy domu szkieletowego

Trudno jednoznacznie określić, jaki jest koszt wzniesienia budynku tą metodą. Bardzo dużo zależy od cennika wybranej firmy, a te mogą być bardzo zróżnicowane. Ponadto, cena uzależniona jest od samego projektu, czyli między innymi ilości pięter, czy pokoi oraz ewentualnego garażu. Jedno jest pewne – tańsza będzie opcja z dużymi, otwartymi przestrzeniami, gdzie znajdzie się mniej ścianek działowych, bo to ich wznoszenie jest najbardziej kosztowne.

Warto również pamiętać, że ostateczna cena będzie zależała od materiałów wykończeniowych, na jakie się zdecydujemy. I tutaj sprawdza się zasada, że droższe wcale nie znaczy lepsze. Jeśli zależy nam na dobrych jakościowo materiałach, najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy specjalisty, który pomoże nam wybrać takie, których cena będzie adekwatna do jakości.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *