Bransoletki z pereł – idealne na wieczorne wyjścia

Nic tak pięknie nie podkreśla urody kobiety jak odpowiednio dobrana biżuteria. W zależności od pory dnia, okazji, czy stylizacji czasem będą to proste kolczyki na sztyftach innym zaś razem zdobna kolia. Zawsze jednak ważne jest zachowanie umiaru – przesadzając z ilością biżuteryjnych dodatków lub dobierając ją nieodpowiednio bardzo łatwo popaść w śmieszność. Niektóre kobiety mają z tego powodu obawy przed zakładaniem jakichkolwiek ozdób. Mamy dla Was dobrą wiadomość: w każdej sytuacji jest doskonałe rozwiązanie – wybierzcie perły. To najbardziej uniwersalna, a zarazem niezwykle elegancka biżuteria. Osiągalna dziś dla każdego (choć odradzamy tanie imitacje) – perłowe kolczyki można dostać już za kilkadziesiąt złotych, a najtańszy naszyjnik nie będzie Was kosztował więcej niż sto czy dwieście złotych. Dziś spróbujemy Was jednak przekonać do podkreślenia piękna Waszych dłoni.

Absolutnie niezwykłą i bardzo niedocenianą ozdobą są bowiem bransoletki z pereł.  Powinny być one pozycją obowiązkową dla każdej dziewczyny o pięknych dłoniach – w każdej sytuacji świetnie zaakcentują gestykulację i znakomicie podkreślą atuty Waszej urody.

Jak dobrze wybrać bransoletkę z pereł?

Po pierwsze – wybierajmy naprawdę piękne perły. Pod tym względem  perłowa oferta jest niestety w naszym kraju bardzo uboga – dominuje chińska tandeta z niskiej jakości kamieni, które czasem trudno nazwać „szlachetnymi”, a przecież perły zaliczane są do klejnotów królewskich. Postarajmy się przede wszystkim znaleźć perły, które wyróżniać się będą wysokim połyskiem – to one przykują uwagę otoczenia. Niestety nie będzie łatwo ocenić ich połysk w sklepie jubilerskim – w witrynach sklepowych stosowane jest oświetlenie, które w sposób sztuczny podbija blask umieszczonych wewnątrz przedmiotów. Bransoletka z pereł, która pięknie błyszczy na wystawie sklepowej będzie wyglądać zupełnie inaczej w świetle dziennym. Weźmy to pod uwagę dokonując wyboru.

Rzadką i niezwykłą cechą tych kamieni jest tzw. orient – czyli barwne refleksy światła dostrzegalne na powierzchni egzemplarzy białych. Jeśli znajdziemy tego typu klejnoty, nie wahajmy się ani chwili – to najbardziej poszukiwane perły, których urody zazdrościć nam będą wszyscy.

Morskie czy słodkowodne?

Dużo łatwiej znaleźć piękne kamienie wśród pereł hodowanych w morzach, jednak nie powinno to determinować naszego wyboru. Po pierwsze – bransoletkę z pereł słodkowodnych kupimy w znacznie niższej cenie, po drugie zaś – zarówno morskie, jak i słodkowodne klejnoty mogą być lepsze i gorsze. Zamiast koncentrować się na gatunku, skupmy się na indywidualnych cechach pereł, zwracając w pierwszej kolejności uwagę na ich połysk i orient.

Jaka długość?

Długość bransolety to do pewnego stopnia kwestia indywidualnych preferencji. Wolisz bransoletę swobodnie przesuwającą się po przedramieniu, czy też trzymającą się okolic nadgarstka? Zazwyczaj bransoletka z pereł powinna być o 2-5 cm dłuższa od obwodu nadgarstka, lecz zależy to od wielkości perełek i tego, jak ściśle bransoleta ma otaczać rękę. Nie obawiaj się wybrać bransolety zbyt długiej – większość zakładów jubilerskich skróci Ci ją bez żadnego problemu, a zazwyczaj taką usługę nieodpłatnie zaoferuje Ci sprzedawca. Zawsze trudniej będzie zwiększyć jej długość – wymaga to bowiem dobrania kamieni pasujących do reszty.

Na której ręce?

Bransoletki z pereł możemy nosić zarówno na prawym jak i lewym nadgarstku, ale nigdy w towarzystwie zegarka. Zakładając bransoletę zdejmujemy zegarek – ubieramy tylko jedną rękę i tylko  w jeden rodzaj ozdób. Jeśli wolimy bardziej bogatą biżuterię wybierzmy bransoletę wielorzędową. Dopuszczalne jest noszenie kilku bransolet jednorzędowych, jednak pamiętajmy że zawsze wskazany jest umiar.  Jeśli mamy naprawdę piękne perły, to już jeden rząd zrobi wrażenie, o które nam chodzi.

Ale przede wszystkim: nośmy perłowe bransoletki jak najczęściej – to przepiękne ozdoby, która pomogą nam „wygrać” wieczór.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *