Jak wybrać zespól na wesele

Właściwy wybór zespołu na wesele to połowa sukcesu całej uroczystości. Drugą połowę zapewnia gastronomia. Jednak nic tak nie wpływa na samopoczucie gości negatywnie lub pozytywnie jak optymalna, dostosowana do grona gości muzyka. A wiąże się to oczywiście z decyzją o wyborze najlepszego z możliwych zespołów na wesele. Na parze młodej spoczywa w tym względzie naprawdę duża odpowiedzialność ,dlatego warto się do tej decyzji dobrze przygotować.

Wybór gatunku

W każdym przypadku decyzję o wyborze zespołu powinno zacząć się od określenia gatunku muzyki preferowanego na weselu. Odpowiednio sformułowane oczekiwania co do charakteru zespołu uproszczą wszelkie poszukiwania. Zespołów na wesele jest mnóstwo na rynku i prezentują one nie tylko różny poziom, ale i obszar muzyki w jakim się najlepiej czują.

Możliwości finansowe

Kolejnym pytaniem, jakie musi postawić sobie młoda para jest „Ile możemy wydać na zespół weselny?”. Odpowiedź na to pytanie od razu stworzy katalog wyboru. Jednak warto już na etapie tworzenia budżetu spojrzeć na tę kwotę przyjaźnie i określić ją widełkami. Wpisać górną granicę możliwości a jak się uda niżej to tylko się cieszyć. Czasami bowiem nie warto upierać się przy oszczędności rzędu 200-300 zł w proporcjach całego budżetu, a być może ta właśnie kwota zadecyduje o powodzeniu długiej weselnej nocy.

Strona www

Trudno wyobrazić sobie, że gdzieś tam funkcjonuje świetny zespół weselny, który nie posiada swojej strony www. A już na tym etapie poszukiwań niektóre propozycje można wpisać na listę do dalszego przemyślenia a niektóre zdecydowanie odrzucić. Na stronie bowiem powinny znaleźć się wszelkie informacje o zespole, przede wszystkim jego instrumentarium, które powinno dać do myślenia. Jeżeli oprawa muzyczna wesel to główna działalność zespołu, powinna temu tematowi być poświęcona znaczna powierzchnia strony. Przede wszystkim repertuar, trzeba jednak pamiętać, że zespół musi grać wiele godzin i kilkanaście utworów wpisanych na stronę nie wystarczy.

Zespół na wesele jak wodzirej

Rolą zespołu weselnego jest dodatkowa funkcja wodzireja, chyba że to zadanie oddaje się zupełnie postronnej osobie. To bardzo ważna rola nie tylko w kontekście oczepin. Dlatego koniecznie trzeba sprawdzić czy dany zespół bierze na siebie i to zadanie.

Szukając zespołu na wesele nie wolno bać się zadawać pytania. O wszystko: o repertuar, umiejętności, instrumentarium, demo, przerwy w graniu, alkohol, posiłki, ubranie, toasty, miejsce do odpoczynku, a na końcu warto wszystkie ustalenia wpisać do umowy i podpisać ją koniecznie przed uroczystością.

Artykuł dla naszych czytelników dostarczył zespół weselny Impressed z Bielska-Białej

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *