Konwersja norm

Ostatnio często zastanawiacie się nad tym właśnie tematem? W jakim celu powstają normy ISO/DIN/PN? Co powoduje, że ludzie tak chętnie kupują elementy spełniające takie właśnie oznaczenia? Dzisiejszy artykuł będzie dotyczył również konwersji pomiędzy tymi normami. Zapraszamy zatem do lektury.

Dlaczego warto kupować śruby spełniające określone normy?

Oczywiście, tutaj jest pełne pola do manewru. Klienci mają sposobność zdecydować się na różnego rodzaju elementy złączne. Statystyki pokazują, że coraz więcej ludzi nabywa jednak akcesoria spełniające normy ISO/DIN/PN. Co jest tego powodem? Pamiętajcie, że każda taka norma określa na przykład klasę oraz materiał. W związku z tym macie po prostu pewność, że konkretne produkty powstały wyłącznie z dobrej jakości surowca. Wytrzymałość będzie zaś na odpowiadającym Wam poziomie. Normy definiują także powłokę elementów złącznych. Pamiętajcie, że są rozmaite sposoby zabezpieczania akcesoriów przed korozją. Specjaliści używają na przykład oksydowania lub ocynku galwanicznego itp.

Najbardziej popularne są normy ISO. W końcu Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna posiada ponad 160 państw członkowskich. Od 1947 roku w tym gronie znajduje się Polska. Niemiecki Instytut Normalizacyjny odpowiada natomiast za normy DIN. One także są stosowane w naszym kraju. Co ciekawe, ta placówka powstała już w 1917 roku. Co natomiast oznacza skrót PN? To Polskie Normy. Kłopot jest taki, że mają one zasięg wyłącznie krajowy. W związku z tym osoby, które mają zamiar handlować z podmiotami zagranicznymi powinny znać nie tylko Polskie Normy, lecz także przede wszystkim normy ustanowione przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną.

Jak szybko zrealizować konwersję?

Często ma miejsce taka sytuacja, że konieczna jest konwersja pomiędzy oznaczeniami ISO/DIN/PN. Jak to zadanie może być wykonane? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na stronę internetową stalmut.pl. Dlaczego? Wszystko jest spowodowane tym, że to właśnie tam może być wykonana konwersja. Aby ją dokonać, należy znać jedno znaczenie lub wpisać nazwę produktu. Załóżmy, że przedmiotem transakcji mają być śruby do rowków teowych. Wiecie tylko, że Niemiecki Instytut Normalizacyjny określił takie elementy złączne jako DIN 787? W takim razie wykorzystajcie tę wiedzę. Warto wpisać lub wkleić, do wyszukiwarki na podanej wyżej stronie internetowej, te właśnie litery oraz cyfry. Po chwili na ekranie Waszego komputera lub telefonu itp. pojawią się informacje związane z innymi normami (DIN 787/ISO 299/PN 61271).

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *