Laser frakcyjny – jakie są wskazania do zabiegu?

Laser frakcyjny – jakie są wskazania do zabiegu?

Laser frakcyjny to nowoczesna metoda wykorzystywana w przypadku blizn pooperacyjnych, potrądzikowych lub pourazowych. Jest to zabieg wykonywany także w przypadku poszerzonych porów i widocznych zmarszczek. Przed zabiegiem należy oczywiście odpowiednio przygotować skórę, by cieszyć się rewelacyjnymi efektami.

Laser frakcyjny w Katowicach – jak przygotować się do planowanego zabiegu?

Wykonanie zabiegu laserem frakcyjnym w Katowicach musi zostać poprzedzone odpowiednią konsultacją z kosmetologiem, by wykluczyć ewentualne przeciwwskazania i zakwalifikować pacjenta do zabiegu. Warto wspomnieć, że laser frakcyjny wykonywany jest tylko w sezonie jesienno-zimowym, by zminimalizować ryzyko wystąpienia przebarwień i poparzenia skóry przez promienie słoneczne. Bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie skóry do zabiegu. Osoba, która planuje poddać się laserowi frakcyjnemu musi na miesiąc przed zabiegiem odstawić wszelkie zioła fotouczulające, jak: mięta, skrzyp polny lub pokrzywa.

Jak przebiega zabieg laserem frakcyjnym w Katowicach?

Na początek na skórę twarzy nakłada się krem o właściwościach znieczulających. Kosmetolog może wówczas rozpocząć zabieg. Światło lasera jest bezpieczne i właściwie regeneruje skórę. Jest to procedura mało inwazyjna, a rezultat przechodzi oczekiwania większości pacjentów. Skóra po laserze frakcyjnym jest zdrowa, świeża i promienna. Laser frakcyjny w Katowicach tworzy na skórze malutkie uszkodzenia, oczywiście kontrolowane, które wspierają naturalne procesy obronne i regeneracyjne skóry.

Skóra po zabiegu – jak wygląda?

Mimo małej inwazyjności zabiegu laserem frakcyjnym skóra wymaga około tygodnia okresu rekonwalescencji. Przez pierwsze 3 dni skóra jest mocno zaczerwieniona i lekko brązowa. Później następuje etap łuszczenia i utrzymuje się on około 10 dni. Warto w czasie rekonwalescencji po zabiegu stosować odpowiednie preparaty przyspieszające gojenie i regenerację skóry. Oczywiście regeneracja skóry jest kwestią indywidualną i u każdego pacjenta proces ten będzie wyglądał inaczej.

Laser frakcyjny w Katowicach to sposób na młodą, świeżą i promienną skórę. Jest to metoda nieinwazyjna, dlatego też zyskuje na popularności.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *