Liposukcja – czy warto?

Liposukcja jest aktualnie jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny plastycznej. Odsysanie tłuszczu to prosty sposób ułatwiający dążenie do wymarzonej sylwetki, jest także świetną pomocą w leczeniu nadwagi. Liposukcja jest bardzo skuteczna i bezpieczna. Kiedy jednak warto się na nią zdecydować?

Liposukcja – dla kogo?

Liposukcja jest zabiegiem polegającym na odsysaniu tłuszczu za pomocą niewielkich, metalowych rurek wprowadzanych pod skórę. Jest to zabieg bolesny, jednak przynosi spektakularne efekty, a po zagojeniu się ran ślady po milimetrowych nacięciach są praktycznie niewidoczne. Operacja odsysania tłuszczu nie jest jednak zabiegiem dla każdego. Najlepsze efekty uzyskuje się u osób młodych, których skóra jest na tyle elastyczna, że przystosuje się do nowych kształtów. Ponadto osoba, która poddaje się zabiegowi powinna być silna, zdrowa, znajdować się w dobrej kondycji psychicznej, posiadać prawidłową wagę ciała lub niewielką nadwagę. W innych przypadkach konieczne może być powtarzanie zabiegu lub usuwanie nieestetycznych zwisów skóry za pomocą rozwiązań medycyny estetycznej.

Gdzie wykonać zabieg i ile to kosztuje?

Zabieg liposukcji można wykonać w każdej klinice medycyny plastycznej, jednak ważne jest, aby wcześniej zapoznać się z opiniami innych pacjentów. W zależności od renomy kliniki, jej lokalizacji oraz wybranej metody ceny zabiegu wahają się od 2 do 10 tysięcy złotych, jednak nie warto sugerować się ceną. Dodatkowo konsultacje przed zabiegiem również są płatne. Po co konsultacje? Ponieważ przed wykonaniem zabiegu należy sprawdzić, czy nie istnieją żadne przeciwwskazania do jego wykonania oraz wybrać dla pacjentki najlepszą metodę. Istnieje bowiem kilka rodzajów liposukcji, m.in.: liposukcja ultradźwiękowa czy laserowa. Techniki te różnią się od siebie sposobem, jakim rozbija się tkankę tłuszczową.

„Procedura przeprowadzana jest w całkowitym lub miejscowym znieczuleniu. Po aplikacji znieczulenia chirurg wykonuje w miejscu nad tkanką tłuszczową dwa lub trzy nacięcia szerokości ok. 4 mm, którymi odsysany będzie tłuszcz z danego miejsca. Następnie do tkanki wprowadzana jest specjalna kaniula emitująca fale ultradźwiękowe rozbijające tłuszcz. Jest ona połączona z urządzeniem wytwarzającym podciśnienie, które odsysa płynną już tkankę tłuszczową do ssaka. Po zakończeniu odsysania na nacięcia zakładane są szwy lub jedynie sterylny opatrunek. Cały zabieg liposukcji ultradźwiękowej trwa około 60 minut i zależy wielkości odessanego miejsca.” – podkreślają specjaliści z serwisu tourmedica.pl.

Czy warto?

Wiele osób zastanawia się, czy warto poddać się zabiegowi liposukcji. Na to pytanie odpowiedź nie jest jednoznaczna, ponieważ wszystko zależy od oczekiwań pacjenta. Jeżeli oczekiwania są nierealne, sam chirurg odradzi wykonanie zabiegu, a może go w ogóle odmówić. Należy bowiem pamiętać, że sam zabieg to nie jest jakaś wspaniała dieta-cud, dzięki której w kilka godzin będziemy wyglądać, jak najpiękniejsze gwiazdy Hollywood. Odsysanie tłuszczu poleca się osobom, które mają problem z usunięciem tkanki tłuszczowej z opornych miejsc za pomocą diety i ćwiczeń. Należy pamiętać, że to właśnie po operacji odsysania tłuszczu trzeba przestrzegać rygorystycznych diet i regularnie ćwiczyć, aby zapobiec powstawaniu nieestetycznych deformacji ciała. Jeżeli pacjent jest tego świadomy i przygotowany, zdecydowanie warto poddać się temu zabiegowi.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *