Skaza białkowa – przyczyny, objawy, leczenie

Skaza białkowa, to sformułowanie, z którym spotkał się chyba każdy rodzic małego dziecka. Co to właściwie oznacza? Skaza białkowa, to nic innego jak uczulenie na białko mleka krowiego, jego przetwory oraz jajka. Najczęściej objawia się u niemowlaków pomiędzy 2 – 3 miesiącem życia, jednak dokucza aż do około osiągnięcia przez dziecko 3 lat.

Przyczyny

W dużej mierze najbardziej narażone na nią są dzieci rodziców, z których minimum jedno cierpi na różne alergie. Nie jest to jednak reguła – do wystąpienia skazy białkowej mogą przyczynić się również zmiany cywilizacyjne.

Objawy

Skaza białkowa ma kilka głównych objawów:

– wysypka. Zazwyczaj zaczyna się od drobnych, czerwonych krosteczek lub niewielkich rumianych plam, występujących najczęściej na polikach i w okolicach ucha. Dopiero silna postać zaczyna obejmować resztę ciała,

– dolegliwości układu pokarmowego. Najczęściej jest to po prostu biegunka, wymioty, wzmożone ulewanie, zaparcia bądź wzdęcie brzucha i kolki oraz krew lub śluz w stolcu,

– łuszcząca się i swędząca skóra. Bardzo uciążliwy objaw, który charakteryzuje się schodzącą płatami skórą, dużym swędzeniem, które prowokuje dziecko do drapania, co może powodować różnego rodzaju zakażenia.

– częste infekcje. Najczęściej będzie to notoryczny katar, kaszel, świsty w klatce piersiowej, duszności czy stany podgorączkowe.

Leczenie

Na alergie można działać dwutorowo – od wewnątrz organizmu, podając preparat, który wspomaga nabycie tolerancji na białko mleka krowiego oraz zmniejsza rozległość zmian skórnych na ciele oraz od zewnątrz – należy nawilżać ciało maluszka emolientami, które doskonale opisane są w innej publikacji „Emolient – co to jest i jak działa?.

Aby profesjonalnie wspomóc regenerację małego człowieka, warto sięgnąć po sprawdzone preparaty i kosmetyki. Najlepszym wyborem będą te z firmy Latopic, ponieważ jako jedyne posiadają polskie bakterie kwasu mlekowego oraz dysponują całą linią kosmetyczną wspomagającą zanik objawów. Wszystko znajdziemy na stronie internetowej firmy Latopic, która znajduje się pod tym adresem www.latopic.pl. Dowiemy się tam wszystkich niezbędnych szczegółów o chorobie, a poza tym będziemy mieli możliwość natychmiastowego zakupu preparatu doustnego oraz kosmetyków.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *