Studiuj finanse i rachunkowość i pracuj tam, gdzie chcesz!

Znajomość liczb, równań i wzorów przydają się nie tylko w szkole i na egzaminach. Matematyka i statystyka towarzyszą nam przez całe życie i – jak się okazuje – najczęściej w pracy. Nierzadko prowadząc własną firmę trzeba wypełnić faktury czy zadbać o porządek w księgowości. Finanse i rachunkowość wybrane jako kierunek studiów otwierają drzwi do kariery w wymarzonej korporacji czy własnym biznesie. Czego zatem można się tam nauczyć i jak to skutecznie wykorzystać?

Wyróżnij się na rynku pracy

Wiadomo, że wiedza teoretyczna jest niezbędna, by dobrze wykonywać zawód w praktyce. Plan studiów tego kierunku przewiduje wykłady z makro i mikroekonomii, statystyki opisowej i matematycznej czy przedsiębiorczości. Orientowanie się w obecnej sytuacji ekonomicznej i gospodarczej kraju jest niezwykle ważne i przydatne w późniejszym planowaniu strategii biznesowej firmy. Ułatwi to również wypełnienie wszelkich formularzy czy rozwiązywanie problemów finansowych na tle prawnym. Do takich działań świetnie przygotują zajęcia z prawa w biznesie czy podstaw rachunkowości.

Warto też zadbać o dodatkowe certyfikaty i dyplomy poświadczające zdobytą wiedzę i jej szeroki zakres. Uczelnią, na której otrzymuje się coś więcej, niż tylko dyplom ukończenia studiów, jest Grupa Uczelni Vistula (www.vistula.edu.pl). Z racji tego, że ich program kierunku finanse i rachunkowość został objęty akredytacją ACCA (the Association of Chartered Certified Accountants), absolwenci otrzymują tytuł specjalisty międzynarodowej klasy z zakresu corporate financial management. Jest to niezwykłe wyróżnienie wśród innych, którzy ukończyli takie same studia. Z pewnością pracodawca zapamięta zgłoszenie danej osoby i chętnie zaprosi ją na rozmowę kwalifikacyjną.

Możliwości zatrudnienia

Jak już zostało wcześniej wspomniane, możliwości zatrudnienia po ukończeniu finansów i rachunkowości jest mnóstwo. Wszystko zależy od wybranej specjalizacji i preferencji zawodowych. Etat można znaleźć w agencjach ubezpieczeniowych, bankach, biurach maklerskich i związanych z giełdą lub prowadzić własną działalność. Otworem stoją też działy księgowości firm praktycznie wszystkich branż. Studia te nie ograniczają wyboru, jeśli chodzi o miejsce pracy. Wręcz przeciwnie – można sprawdzić się na wielu płaszczyznach i zostać przy tej, która jest najbardziej satysfakcjonująca. Nabyta umiejętność analizy i wyciągania wniosków ze statystyk lub poprawne używanie formuł obliczeniowych z pewnością zrobią wrażenie na pracodawcy. Osoby, które potrafią logicznie myśleć i szybko podsumować bieżące wyniki, są cenne na rynku pracy i obecnie intensywnie poszukiwane.

Dobrze jest udowodnić, że już podczas studiowania próbowało się zdobyć doświadczenie. Okres studiów powinien zostać wykorzystany jak najlepiej, by w swoim życiorysie móc wpisać prestiżowe tytuły, uczestnictwo w kursach czy kołach naukowych. Tym bardziej że finanse i rachunkowość dają tak różnorodne możliwości zatrudnienia i kierowania swoją karierą. Warto zatem zapisać się na taką uczelnię, która zapewnia dodatkowe korzyści, a nie sam dyplom.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *