W co się bawić i co jeść na urodzinach dla dzieci?

Może się wydawać, że najtrudniejszym elementem organizacji urodzin dla dzieci jest ustalenie daty imprezy oraz podjęcie decyzji dotyczącej tego, gdzie ma się ona odbywać. Czy jednak na tym etapie możemy już powiedzieć, że kłopoty są za nami? Abyśmy sami w to uwierzyli, powinniśmy zastanowić się nad tym, w co będą się bawić i co będą jeść maluchy.

Skuteczna walka z nudą

Czasem możemy usłyszeć, że planowanie wielu atrakcji na urodziny dla dzieci nie ma większego sensu. Czy współczesne maluchy nie umieją zajmować się sobą i na każdym etapie potrzebują wsparcia dorosłych? Warto więc podkreślić, że nie ma powodów do obaw. Dzisiejsze dzieci nie ustępują kreatywnością tym, które spotykały się na imprezach urodzinowych przed laty. Warto jednak zadać sobie pytanie o to, czy rzeczywiście chcemy przekonać się o tym, o jak dużej kreatywności mowa. Samodzielnie planując imprezę urodzinową będziemy mieli przecież pewność, że okaże się ona nie tylko udana, ale również bezpieczna.Lista zabaw, które mogą zaciekawić dzieci, jest, na szczęście, długa. Na jej szczycie znajduje się bal przebierańców, jeśli jednak ma się udać, inni rodzice powinni wiedzieć o urodzinach dla dzieci z dużym wyprzedzeniem, aby przygotować dobrą kreację. Znakomicie sprawdzają się także imprezy tematyczne nawiązujące do zainteresowań jubilata, a także cykle zabaw, których motywem przewodnim są superbohaterowie. Dzieciom można też zorganizować urodziny z grami i zabawami, choć należy liczyć się z tym, że nie wszystkie będą jednakowo dobrze znosić rywalizowanie ze sobą.

Co jeść na urodzinach dla dzieci?

Królem urodzin dla dzieci jest, oczywiście, tort. Jeśli jednak będzie on jedynym serwowanym daniem, bardziej wrażliwe maluchy mogą zacząć zmagać się z poważnymi problemami żołądkowymi. Chcąc uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, warto zastanowić się także nad innymi przekąskami.Niektóre mamy stawiają sobie w takim przypadku za punkt honoru zaskoczyć innych rodziców. Niestety, wyszukane przekąski potrafią przynosić efekt odwrotny od zamierzonego. Pamiętajmy więc, że w centrum naszego zainteresowania są Urodziny dla dzieci, a maluchy lubią przede wszystkim to, co jest proste i dobrze im znane. Zamiast ciężkostrawnych posiłków dobrze jest więc postawić na owoce i warzywa, lekkie potrawy i duży wybór przekąsek. Dzięki temu nawet wybredne niejadki znajdą coś dla siebie.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *