Zimowa pielęgnacja skóry

Zima to okres, w którym nasza skóra jest narażona na naprawdę ekstremalne warunki. Zimowa pogoda może być dla skóry nawet groźniejsza niż gorące lato. Dlatego warto wiedzieć, jak podczas tej pory roku odpowiednio zadbać o skórę, by była ona odpowiednio nawilżona, a także zachowała swoją jędrność i nie pękała.

Sposób na całodniową ochronę

Gdy planujemy wystawić naszą skórę na działanie mrozu i wiatru, powinniśmy odpowiednio ją zabezpieczyć. Należy unikać wszelkich kremów nawilżających, które są lekkie i w pewnym stopniu oparte na wodzie. Mogą one tak naprawdę jeszcze bardziej pogorszyć sytuację. Jednak na pewno nasza skóra nie obrazi się, gdy przed wyjściem na zewnątrz, zastosujemy na niej krem, który jest nieco bardziej tłusty od zwykłych. Dzięki temu zabezpieczymy skórę przed szkodliwym działaniem mrozu i wiatru. Jeśli pogoda na zewnątrz jest wyjątkowo niesprzyjająca, można również zastosować specjalne kremy dla narciarzy.

Czas się dotlenić

A tak naprawdę, to zimną nadchodzi czas na dotlenienie swojej skóry. O tej porze roku może być ona bardzo niedotleniona, przez co między innymi szybciej szarzeje i traci swój naturalny blask. Dlatego właśnie każdego dnia warto stosować krem z retinolem. Ten składnik bardzo dobrze odżywi cerę, dzięki czemu będzie ona szybciej się regenerowała. Warto stosować taki krem wieczorem przed spaniem, ponieważ właśnie wtedy nasza skóra regeneruje się na pełnych obrotach i przyda się jej każda dawka witamin.

A co po kąpieli?

Po kąpieli nadchodzi czas na codzienne balsamowanie. Zimą jednak warto zrezygnować z delikatnych balsamów, które szybko się wchłaniają i znikają. W zamian ich lepiej jest zastosować gęsty balsam, który zawiera duże ilości lipidów i mocznika. Taki balsam o wiele lepiej zregeneruje skórę i ją zmiękczy. Takie balsamowanie powinno być wykonywane każdego dnia zaraz po kąpieli. Jednak od czasu do czasu, warto również zastosować peeling. Pozwoli on na pozbycie się martwego naskórka, a w jego miejsce powstanie nowy i zdrowy.

Uwaga na usta!

Zimą szczególnie usta narażone są na pękanie i inne uszkodzenia. Dzieje się tak, dlatego że niektóre szminki i pomadki stosowane przez kobiety, zawierają duże ilości wody. Zimą powinno się stosować specjalne odżywcze pomadki ochronne, a także stosować peeling z miodu.

Dieta cud!

Zimą warto także urozmaicić swoją dietę, co również bardzo pomoże organizmowi. Przede wszystkim warto próbować ryb morskich. Zawierają one składniki, które wspomagają proces regeneracji skóry i dostarczają jej odpowiednich witamin.

Uroda podziękuje nam swoim wyglądem za te wszystkie starania.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *